Cena mladého publika online - prihlasovanie spustené!

Nudíš sa už doma?

Myslíš, že už si videl všetky dostupné filmy a seriály?

Rád hodnotíš filmy?

Tak sa prihlás a staň sa členom filmovej poroty, tento rok výnimočne ONLINE!

 


Prihlasovanie predĺžené tu do 17. apríla!

Z dôvodu pandémie koronavírusu COVID-19 sa Európska filmová akadémia rozhodla tento rok zrušiť projekcie v kinách 26. apríla a prejsť do online priestoru. Účastníci budú mať jedinečný online prístup k trom vybraným filmom, za ktoré budú hlasovať online.

 

Ako bude prebiehať online verzia Ceny mladého publika 2020?


-> Záujemcovia z celého Slovenska vo veku 12-14 rokov sa môžu prihlasovať online tu do 15 apríla.


-> Na zadaný email budú doručené personalizované online linky na streaming 3 vybraných filmov, ktoré budú funkčné v termíne od 23. do 25. apríla.


-> Filmy budú k dispozícii so slovenskými titulkami.


-> Mailom taktiež prihláseným účastníkom pošleme rôzne edukačné materiály k daným filmom.


-> Hlasovanie za najlepší film bude prebiehať priamo cez stránku Európskej filmovej akadémie - yaa.europeanfilmawards.eu

 

 

Filmy vybrané na rok 2020:


MY BROTHER CHASES DINOSAURS
MIO FRATELLO RINCORRE I DINOSAURI

RÉŽIA Stefano Cipani

SCENÁR Fabio Bonifacci & Giacomo Mazzariol

PRODUCENTI Isabella Cocuzza, Arturo Paglia & Antonia Nava

Taliansko/Španielsko

Jack vždy chcel malého brata, a keď sa Gio narodil, uveril svojim rodičom, keď mu povedali, že Gio je superhrdina so superschopnosťami. Časom, ako Jack dospieva si uvedomuje, že jeho brat má Downov syndróm. Túto vec o jeho bratovi sa rozhodne na strednej škole utajiť. Pravda však vyjde najavo a Jack zistí, že energia, vitalita a jedinečná perspektíva jeho brata môžu skutočne zmeniť svet - rovnako ako to robia superhrdinovia.

 

 


MY EXTRAORDINARY SUMMER WITH TESS
MIJN BIJZONDER RARE WEEK MET TESS

RÉŽIA Steven Wouterlood

SCENÁR Laura van Dijk

PRODUCENTI Joram Willink, Piet-Harm Sterk & Marcel Lenz

Holandsko/Nemecko

Sam počas dovolenky na holandskom ostrove Terschelling stretne nepolapiteľnú Tess, ktorá však skrýva veľké tajomstvo. Sam je zatiahnutý do dobrodružstva, ktoré ho núti uvedomiť si, že by sme sa mali namiesto úteku starať o svoju rodinu. Sam spraví zásadné rozhodnutie, ktoré ohrozí jeho vzácne priateľstvo s Tess a navždy môže zmeniť jej život.

 

 


ROCCA MENÍ SVET
ROCCA VERÄNDERT DIE WELT

RÉŽIA Katja Benrath

SCENÁR Hilly Martinek

PRODUCENTI Tobias Rosen, Steffi Ackermann & Willi Geike

Nemecko

Statočná, zábavná, jedinečná – taká je Rocca. Život neohrozenej a zábavnej jedenásťročnej Roccy je všetko, len nie obyčajný. Jej otec na ňu ako kozmonaut síce dozerá z výšin vesmíru, dole na Zemi však býva sama, len so svojou veveričkou. Po prvý raz v živote chodí do normálnej školy, kde jej bezstarostný a nekonformný prístup k životu výrazne vytŕča. A keďže spravodlivosť je u nej vždy na prvom mieste, neváha sa postaviť proti triednej šikane. Aj preto sa skamaráti s bezdomovcom Casparom a chce mu pomôcť. A zároveň sa ešte snaží získať srdce svojej babičky. S novými priateľmi a odzbrojujúcim optimizmom nás Rocca presvedčí, že aj dieťa má moc zmeniť svet.

 

 

 

V prípade akýckoľvek otázok nás kontaktujte na infovff@gmail.com