European Film Academy - Young Audience Award 2018 v Bratislave!

Máš 12 až 14 rokov? 

Baví Ťa pozerať filmy? 

Nebojíš sa vyjadriť svoj názor? 

Ak si odpovedal/a trikrát áno, môžeš sa práve Ty stať porotcom na udeľovaní 

 

Ceny mladého publika (Young Audience Award) 2018

 

pre najlepší európsky film!


Chceš to skúsiť?

 

Stačí ak do 5. mája vyplníš


tento registračný formulár.  


Ak budeš mať otázky, napíš nám na infovff@gmail.com.  

 


6. mája (od 8:30 do 17:00) v Artkine za Zrkadlom (DK Zrkadlový Háj) 

máš už po piatykrát jedinečnú šancu byť na jeden deň filmovým porotcom a vybrať z troch filmov ten najlepší! môžeš zažiť jedinečnú atmosféru pri pozeraní nominovaných filmov spolu s porotcami z ďalších 45 miest z 36 krajín v ten istý čas. Na jeden deň sa staneš porotcom Európskej filmovej akadémie a budeš hodnotiť tri vybrané filmy. Okrem toho budeš o nich diskutovať s rôznymi filmovými profesionálmi a dozvieš sa viac zo zákulisia tvorby filmov. 

 

Vybrané filmy na rok 2018: 

GIRL IN FLIGHT

réžia: Sandra Vannucchi, Taliansko/Švajčiarsko

Silvia, rozhodné jedenásťročné dievča z malého mestečka v Toskánsku, nastúpi do vlaku a odcestuje do Ríma. Na otázku matky, ktorá sedí v blízkosti, prečo je sama, Silvia odpovedá, že "moji rodičia sú veľmi moderní a nechajú ma robiť, čo chcem." Dva mesiace predtým vidíme, že Silviina matka je neschopná, trpiaca opakujúcimi sa depresiami. V istom bode si Silvia pobalí svoje veci a odchádza...sama. Vo vlaku spozná Eminu, inteligentnú, vzdorovitú 13 ročnú cigánske dievča. Keď dorazia do Ríma, Silvia sleduje Eminu,ktorá zmizne v rozsiahlej centrálnej železničnej stanici v Ríme.

HOBBYHORSE REVOLUTION

réžia: Selma Vilhunen, Fínsko

Vtipný a dojemný film o teenageroch, ktorí objavujú svoj vlastný hlas a talent jazdením a starostlivosťou o hračkárske kone.

WALLAY

réžia: Berni Goldblat, Francúzsko/Burkina Faso

Ady, 13-ročný chlapec, už viac nepočúva svojho otca, ktorý ho sám vychoval v južnom Francúzsku. Otec vyčerpal všetky financie a rozhodol sa, že zverí Adyho na leto strýkovi Amadou. Strýko Amadou a jeho rodina žijú v Stredozemnom mori v Burkina Faso. Tam sa vo veku 13 rokov človek musí stať mužom, ale Ady je stále presvedčený, že ide na letnú dovolenku však zistí, že niektoré veci fungujú inak ako si myslel. 


Sleduj náš web a fanpage na facebooku, aby si neprišiel o žiadne novinky! Viac info taktiž nájdeš na oficiálnej stránke celého podujatia yaa.europeanfilmawards.eu

 

Vybrané krajiny a mestá na rok 2018:

AUSTRÁLIA, Brisbane, RAKÚSKO, St. Pölten & Viedeň, BELGICKO, Brusel, BOSNA A HERZEGOVINA, Sarajevo, BULHARSKO, Sofia CHORVÁTSKO, Záhreb, ČESKÁ REPUBLIKA, Praha, DÁNSKO, Aalborg, ESTÓNSKO, Tallinn, FÍNSKO, Helsinki, FRANCUZSKO, Bourg Saint Maurice – Les Arcs, NEMECKO, Berlín, Chemnitz & Erfurt, GRÉCKO, Atény, MAĎARSKO, Budapešť, ÍRSKO, Dublin, IZRAEL, Tel Aviv, TALIANSKO, Florencia, Rím & Turín, KOSOVO, Prizren, LOTYŠSKO, Riga, LITVA, Vilnius, LUXEMBURSKO, Luxembourg, MACEDÓNSKO, Skopje, MALTA, Valletta, ČIERNA HORA, Podgorica, HOLANDSKO, Amsterdam, POĽSKO, Łódz, Varšava & Wrocław, PORTUGALSKO, Lisabon, RUMUNSKO, Cluj-Napoca, SRBSKO, Belehrad, SLOVENSKO, Bratislava, SLOVINSKO, Izola, ŠPANIELSKO, Barcelona, Madrid & Sevilla, ŠVÉDSKO, Båstad, ŠVAJČIARSKO, Luzern, TURECKO, Istanbul, VEĽKÁ BRITÁNIA, Londýn

 

 

Organizátorom podujatia je občianske združenie Boiler v spolupráci s Európskou filmovou akadémiou.


Spoluorganizátorom sú Kultúrne zariadenia Petržalky.

 

Realizáciu tohto podujatia finančne podporili